Wiadomości

2016-01-01 18:51:00

Nagroda książkowa - wyniki losowania

Zgodnie z założeniami naszego serwisu jeden z losowo wybranych zarejestrowanych Użytkowników za swój czynny udział w tworzeniu Rejestru otrzymuje raz w roku nagrodę książkową. Wyboru Użytkownika dokonano komisyjnie przy użyciu serwisu Losowe.pl. Nagrodą jest książka pt. "Tajemnice umysłów zwierząt. Ewolucja, zachowanie i procesy poznawcze" C. Wynne, M. Udell (2015).

Losowanie wskazało Użytkownika o nazwie "chris". Ponadto trzech pierwszych użytkowników o największej liczbie obserwacji (PrzemekS, chris, arecky) otrzymuje drobny upominek.

Korzystając z okazji wszystkim sympatykom naszego serwisu Życzymy Pomyślności w Nowym Roku!

Koordynatorzy
Zwierzęta na Drodze

 

 

2015-11-29 14:32:00

Infrastruktura drogowa a jakość siedlisk.

Korytarze drogowe mogą dostarczać dodatkowych siedlisk dla niektórych dzikich zwierząt. Tworzenie nowych mikrosiedlisk wzdłuż dróg sprzyja występowaniu niektórych gatunków, na przykład płazom zasiedlającym rowy, roślinom rosnącym na betonowym gruzie i nietoperzom występującym pod mostami.

2015-10-20 11:33:00

Rejestr w TVP. "Naturalnie tak" o wypadkach drogowych z udziałem zwierząt.

Program telewizyjny TVP "Naturalnie tak" zaprosił nas na krótką terenową relację dotyczącą problematyki kolizji drogowych ze zwierzętami i śmiertelności zwierząt na drogach. "Miliony zwierząt na polskich drogach traci życie. Jakie działania należy podjąć, żeby wypadków na drogach z udziałem zwierząt było mniej oraz co zrobić, gdy martwe zwierze na drodze znajdziemy? To temat tego odcinka Naturalnie tak."

http://regionalna.tvp.pl/22227214/17102015

2015-10-05 11:09:00

Zachowanie i ekologia gatunku a podatność na kolizje drogowe.

Populacje niektórych gatunków są bardziej narażone na śmiertelność na drodze niż innych. Gatunki występujące w niższych zagęszczeniach, posiadające niskie tempo reprodukcji oraz długi czas trwania generacji są bardziej wrażliwe na dodatkową śmiertelność. Idealnym przykładem gatunków o takich charakterystykach są niektóre ssaki drapieżne.

2015-09-23 18:54:00

Rejestr na Facebook'u

Ogólnopolski Rejestr Śmiertelności Zwierząt na Drogach posiada już konto na Facebook'u. Niektóre udostępniane tam informacje będą tożsame z treścią publikowaną na stronie macierzystej, jednak na FB będziemy dążyć do jej urozmaicenia i potraktujemy temat nieco szerzej. Poinformujemy również o istotnych wydarzeniach i ciekawych obserwacjach wpływających do Rejestru. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszego profilu, zamieszczania swoich komentarzy oraz udostępnienie naszej strony swoim znajomym - i oczywiście do kliknięcia ikonki "Lubię to";) Link do profilu poniżej.