Obserwacja

Obserwacja żywego zwierzęcia
Gromada:
Płazy
Liczba:
85
Województwo:
pomorskie
Data obserwacji:
2021-04-02 05:55:00
Czas zdarzenia:
nie dotyczy
Typ drogi:
pozostałe
Środowisko w promieniu 50m:
teren zabudowany
las/park/sad
zbiornik wodny
Struktury krzyżyjące się z drogą:
żywopłot
skraj lasu
ogrodzenie
Struktury równoległe do drogi:
Opis gatunku:
Dzień dobry, Setki płazów (nie wiem akie, ale są różnorodne) w tym traszki, migrują w miejsku w którym mieszkam Gdańsk ulica Myśliwska obok użytku ekologicznego Migowska Bielawa. Ich populacja spadła na oko o 95% na przestrzeni 11 lat. Kto może pomóc w zidentyfikowaniu płazów? W określeniu ich liczebności? Gdzie mogę się zwrócić z prośbą o pomoc w jaki sposób zabezpieczyć kratki ściekowe, gdzie postawić płotki i jak ratować płazy rozjeżdżane prze samochody? Jak dotrzeć do okolicznych mieszkańców aby uczulić ich na płazy? Gdzie się zgłosić z prośbą o postawienie znaków uwaga płazy? Mam wykształcenie humanistyczne, proszę o wsparcie merytoryczne. Dziękuję
Dodatkowy opis:
Płazy wychodzą z lasu prosto do hali garażowej gdzie są rozjeżdżane. Blok został wybudowany między lasem/torfowiskiem, a stawem do którego próbują dotrzeć. Na ich trasie są krawężniki, schody, płaty z wysoką betonową podmurówką.
Obserwator:
Aleksandra Pastuszka
Źródło obserwacji:
Obserwacja własna, obserwuję to od lat i staram się przenosić żaby. Ale potrzeba większego zaangażowania, a do tego potrzebuj wsparcia merytorycznego.